مدارس تازه ساخت مجهز به کتابخانه می‌شود

به گزارش گاج‌مگ، به نقل از خبرگزاری مهر، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش صبح امروز در جمع خبرنگاران صدا و سیما در حاشیه گفتگوی هفته که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ساختمان شهید رجایی آموزش و پرورش برگزار شد، گفت: توسعه کتاب و کتابخوانی جزو اولویت‌های ما هست و باید در این زمینه کار و تلاش کنیم.

وی ادامه داد: مدارسی که جدیداً ساخته می‌شود حتماً امکان گنجاندن کتابخانه در آن دیده می‌شود و برای مدارسی که از قبل دایر است امکان سنجی می‌شود تا این مهم انجام شود. اگر جایی با کاستی رو به رو هستیم به خاطر محدودیت‌هایی است که گریبانگیر دستگاه‌های اجرایی شده است.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که برخی مدارس غیردولتی شروع به پیش ثبت‌نام با برگزاری آزمون و دریافت وجه از خانواده‌ها کرده اند، گفت: هم در شرایط کرونا این مطلوب ما نیست هم در شرایط غیرکرونا این رویه را توصیه نمی کنیم و رویه متداولی نیست. این مساله نوعی اضطراب را در میان خانواده و دانش‌آموزان ایجاد می کند.

وی در ادامه با بیان اینکه ثبت‌نام کتاب‌های درسی مثل هر سال آغاز خواهد شد گفت: سال بعد همه کتاب‌ها به موقع به دست دانش‌آموزان می‌رسد و به QR کد نیز مجهز شده است.

وزیر آموزش و پرورش در پایان در خصوص تداوم آموزش‌های مجازی در سال آینده نیز بیان کرد: آموزش مجازی تابع تصمیمات ستاد کروناست و تا زمانی که امکان حضور دانش‌آموزان در مدرسه نباشد ما کماکان آموزش مجازی را ادامه می‌دهیم. تکالیف نوروزی هم در فضای جدید به خصوص در دوران ابتدایی بر هنر وداستان و عکس و رویدادهایی مفرح متمرکز است.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *